Psikolog Reyhan FEDA Özgeçmiş

Reyhan FEDA, İstanbul Aydın Üniversitesi Fen & Edebiyat Fakültesi Psikoloji lisans programından 3,04 / 4 derece ile onur derecesi ile mezun olmuştur. Psikoloji lisans eğitiminin ardından İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans programını “Türkiye’de Yaşayan Bulgaristan Göçmenlerinin Sosyal Uyum ve Psikolojik Belirtiler Açısından Karşılaştırılması; Kuşaklararası Bir Çalışma”adlı tezi ile 3.43 / 4 derece ile tamamlamıştır. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği önlisans programından 3.73 / 4 derece ile mezun olmuştur. Pedagojik Formasyon eğitimi ise 2019 yılında almıştır.
Psikoloji alanında danışmanlık ve psikoterapi odaklı çalışmaktadır. Uzmanlığını bilişsel psikoloji temellerinde geliştirmektedir. Pandemi sürecinden bu yana danışanlarına online terapi aracılığıyla da hizmet vermektedir. 
Lisans hayatı boyunca çeşitli seminerlere, kongrelere, çalıştaylara katılmıştır ve sosyal sorumluluk projelerine gönüllü olarak destek vermiştir.. Aynı zamanda birden fazla kongre ve seminer organizatörlüğü gerçekleştirmiştir.  1. Öğrenci Bilimsel Kongresi’nin kuruculuğunu yapmıştır. Düzenlediği bu kongrede her bilimden uzmanlara ve öğrencilere yer vererek multidisipliner çalışmaların yaygınlaşmasına katkı sağlamıştır.
2021 yılında Nobel Akademik Yayıncılık tarafından yayınlanan Adli Psikoloji Profilleme; Katillerin Analizi kitabında 2. bölümün (Çocuk Katiller) yazarlığını yapmıştır.

Eğitimler ve Yasal Çalışma Alanları
Pedagojik Formasyon
Aile Danışmanlığı 
Aile Arabuluculuğu
Eğiticinin Eğitimi
Objektif Testler

Staj, İş ve İş Birlikleri
İstanbul Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi 
İstanbul Adalet Sarayı 
İstanbul Aydın Üniversitesi
Serap Duygulu Gelişim Akademisi 
Özel Ataşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
Neuro Brain Academy
HHP Türkiye

Sosyal Medyada Psikolog Reyhan FEDA